Нед02232020

Последна промена10:53:01 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Фото: Невремето во Преспа предизвика голема штета

Сподели

Огромни штети предизвика невремето во ресенскиот крај.

Одвеани покриви, прозори, врати и откорнати дрвја е сликата која ја истави синоќешната бура во Преспа. Силниот ветер, дожд и грмотевици предизвикаа страв кај жителите. Овие фотографии се од селото Штрбово. Жителите бараат помош од надлежните за справување со последиците од невремето.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK