Вто03312020

Последна промена04:37:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Агресивен гостин приведен од угостителски објект во Охрид

Сподели

Пијаниот гостин бил непристоен кон другите присутни.

На 10.07.2019 година во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Коста Абраш“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување од Д.А.(40) од струшкото село Франгово.
- Тој бил приведен во полициска станица и против него, според одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK