Вто03312020

Последна промена04:37:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Грабнатата девојка е пронајдена во Струга

Сподели

Струшката полиција ја пронајде малолетничката жителка на струшко село.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека во текот на вчерашниот ден, „полициски службеници ја пронашле малолетната девојка од струшко село за која на 09.07.2019 во ПС Струга нејзиниот татко пријави дека била насилно одведена од лицето Ф.А“.
Инаку, девојката била во љубовна врска со Ф.А. и неколку пати претходно одела кај него по неколку денови и се враќала.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK