Нед01172021

Последна промена10:34:11 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

73 годишен скопјанец жртва во вчерашната сообраќјка

Сподели


Пс од Скопје веднаш починал, повредите биле фатални.

Вчера околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, помеѓу с.елата Ботун и Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.(73) од Скопје и товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(27) од Охрид. Во незгодата, од здобиените повреди на местото починал возачот П.С.
- По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид извршила екипа од СВР Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK