Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Меморијален турнир во чест на Јован Стојаноски

Сподели

Спортскиот Центар „Климент Колески“ во соработка со општина Охрид оваа година ќе организира меморијален фудбалски турнир во чест на прерано починатиот градоначалник професорот Јован Стојаноски. 

 

-„ Јован Стојаноскибеше голем љубител и поддржувач на спортот и затоа турнирот во СРЦ „Климент Колески“ оваа година ќе го носи неговото име“, информираат организаторите. 

Пријавувањето на екипи стартува од понеделникот, а чини 6000 денари. Информации за пријавување тука

Вкупниот награден фонд изнесува 280 000 денари, а турнирот е закажан на 20 август. 

 

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK