Вто04072020

Последна промена04:20:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Нови две тепачки во Охрид и Мислешево

Сподели

Повторно тепачки во Охрид и охридско. Рано утрово тепачка во угостителски објект во Мислешево.

 

-„На 16.08.2019 околу 04.30 часот, пред угостителски објект во струшкото село Мислешево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од Ф.Т од селото Калишта врз А.П.(19) од селото Злести-општина Дебарца. Против него ке биде поднесена соодветна пријава“, информираат од СВР Охрид.

На паркинг се тепале охриѓанец и скопјанец. 

-„На 14.08.2019 во 22,оо часот, на паркинг простор на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање, непристојно и дрско однесување помеѓу С.М.(36) од Охрид и Р.А.(62) од Скопје. Против нив, според одредбите на Законот за прекршоци против јавниот ред и мир ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од СВР Охрид. 

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK