Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Се бара разбојник во маица на риги, кој вечерва крадел низ охридското кале

Сподели

Вечерва повторно крадци ,, оперираат " низ охридското кале. Вознемирени граѓани алармираа до Охриднет.

 

-„Крадецот по втор пат вечерва влезе во нашиот дом. Облечен во маица на риги во бои, со фармерки, темна коса, висок и слаб човек повторно се обиде да не ограби. Пројавивме во полиција. Бараме помош од сите совесни граѓани кои ќе го видат ова лице, веднаш да пријават во полиција“, повикуваат загрижените граѓани. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK