Вто04072020

Последна промена04:20:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Спортски инцидент на фудбалскиот нетпревар во Волино

Сподели

Спортски инцидент на фудбалскиот натпревар од Трета лига во село Волино.

Поради нарушување на јавниот ред и мир на спортските трибини дојде до блокади пред СВР Охрид. 

Имено, полицијата уапсила едно лице од публиката, по што настанало поголемо нарушување во кое учествувале и играчите на ФК Сатеска. 

Полицијата повикала појачување во приведувањето,  а незадоволните граѓани својот револт го изразија со проетст пред полициската станица во Охрид. 

 

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK