Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

23 годишен скопјанец крадеше низ Охрид

Сподели

Дваесетотригодишен скопјанец ограби дуќани низ охридската чаршија.

На 16.10.2019 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид на улица „Св.Климент Охридски“ во Охрид од слобода го лишија Х.С.(23) од Скопје. Тој, според претходно добиена пријава, со пиштол на дијаболи во рацете влегол во три златари на истата улица. По целосно документирање на настанот и во консултација со Јавен обвинител СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот Стефан Димоски. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK