Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Среда неработен ден за сите граѓани

Сподели

Среда неработен ден за сите граѓани.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците 23 октомври 2019 година (среда), Денот на Македонската револуционерна борба, е неработен ден за сите граѓани. Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита Денот на Македонската револуционерна борба.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK