Саб09192020

Последна промена11:16:16 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Прилепчани продавале дрога во Охрид

Сподели

Кривични за двајц прилепчани продавале  дрога во Охрид. 

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ц.(25) и Н.Н.(28), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги“. На 18.06.2019 на ул.„Димитар Влахов“ во Oхрид, полициски службеници извршиле преглед во возило во кое биле пријавените, при што пронашле и одзеле марихуана, таблети трамадол и дробилка, информираат од МВР. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK