Саб09192020

Последна промена11:16:16 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Градоначалникот оствари средба со министерот за земјоделие

Сподели

Градоначалникот Константин Герогриески, денес, одржа работен состанок со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и претставници на подрачната единица на Државниот пазарен инспекторат.

На состанок се разговараше за повеќе теми, меѓу кои концесиите за стопанисување со Охридското езеро и ловиштата, како и за зајакната контрола од страна на надлежните инспекциски служби.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK