Сре01292020

Последна промена07:26:52 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Одрони на повеќе патни правци

Сподели

Внимателно возење поради одрони на некои патни правци.

 

-АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево, информираат од АМСМ. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK