Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Автомобил во пламен кај „Св.Стефан“

Сподели

Пожар избувнал во возило „Ксантија“.

Вчера утро во 07,25 часот во СВР Охрид, пријавен бил пожар во автомобил на паркинг во туристичкиот комплекс „Св.Стефан“ во Охрид.  

-Пожарот што се случил во патничко моторно возило марка „Цитроен Ксантија“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на М.К. од Охрид, бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица, стои во соопштението од Канцеларијата за односи со јавноста во СВР Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK