Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Нов дрворед кај каналот „Студенчишта“

Сподели

На пешачката патека покрај каналот Студенчишта екипите на Паркови и зеленило оформија нов дрворед од садници од видот „ликвидамбар“.

Засадени се 25 дрвја од овој вид кој претставува исклучително декоративно, дрворедно и парковско дрво кое има брз раст и формира широка правилна пирамидална крошна која може лесно да се режи и формира во посакуван облик . Листот е со темнозелена боја која наесен преминува во жарко црвена. Добро ги поднесува градските аеро-услови и климатските промени.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK