Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Албански рибокрадци фатени од македонските полицајци

Сподели

Тие краделе риба во македонските територијални води.

Синоќа околу 21.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода Б.Е.(31) и Б.Ј.(46), двајцата од Р. Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „незаконит риболов“.
- Тие биле затекнати во пловен објект во водите на Охридското езеро на територијата на Македонија а потоа предадени во СВР Охрид за понатамошна постапка, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK