Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Кривична за возачот што усмрти пешак

Сподели

Во сообраќајката тешки повреди доби и дете.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“, полициската станица Струга поднесе кривична пријава против С.Б.(54) од струшкото село Велешта. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека „пријавениот, на 17-ти септември годинава, управувајќи патнички автомобил „Голф“ на регионален пат, извршил неправилно свртување кон локалниот пат за селото Добовјани и удрил во патнички автомобил „Југо“ а потоа во С.Б.(55) и неговиот малолетен син, двајцата од Р.Албанија, кои се движеле по патот“.
- „Тие се здобиле со тешки телесни повреди од кои С.Б. подоцна им подлегнал на повредите. Со телесни повреди се здобил Р.П.(58) од Вевчани-возач на автомобилот „Југо“, појасни Димоски.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK