Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Струшка „Киа“ се судрила со камион кај Зајас

Сподели

Едно лице има тешки повреди.

На 02.12.2019 во 13.10 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај селото Зајас се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „киа рио“, со охридски регистарски ознаки управувано, од А.И.(45) од Струга и товарно моторно возило „форд транзит“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Р.Ф.(34) од селото Колари. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во товарното моторно возило, А.А.(21) од селото Зајас, кој бил пренесен во Медицински центар Кичево за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK