Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Оружје и муниција пронајдени во куќа во струшко

Сподели

Полицијата поднесе кривична пријава против 53 годишник од Долна Белица.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.Л.(53) од селото Долна Белица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.
-На 19.07.2019 полициски службеници извршиле претрес во дом на пријавениот, при што пронашле ловна пушка и 87 парчиња муниција од различен калибар, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK