Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Приведен коселчанец , го малтретирал семејството и нападнал полицаец

Сподели

Приведен жител на Косел кој нападнал полицаец додека биле на увид за семејно насилство.

 

-На 08.12.2019 околу 14.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид во селото Косел, го лишија од слобода И.Ѓ.(57)  поради извршен физички напад врз полициски службеници кои вршеле службени дејствија во неговиот дом а по претходна пријава од неговиот син дека, тој ги малтретирал членовите на семејството. И.Ѓ. е приведен и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на охридската полиција. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK