Чет06172021

Последна промена09:16:26 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Пред Водици се уредува градското пристаниште

Сподели

По налог на општина Охрид, јавните претпријатија „Ниско Градба“ и „Градски гробишта“ , денеска вршеа уредување на централното градско подрачје по повод престојниот празник „Богојавление – Водици“.

 

Екипи на ЈП „Градски гробишта“ ги санираа оштетените делови од патеката на градското пристаниште. ЈП „Ниско Градба“ ги обновува оштетените бехатон плочки во централното градско подрачје и на ул. Гоце Делчев, а во Велгошти се санираат одводните канали за атмосверска вода.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK