Саб01232021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Мостот на поезијата во Струга со нов изглед

Сподели

Почнаа градежните работи за реконструкција на најпознатиот мост во Струга, Мостот на поезијата, каде секоја година се одржуваат Струшките вечери на поезијата, од каде произлегува и името на мостот.

-„Реконструкцијата на овој мост е многу важна затоа не само што служи како клучна точка(мост) за поврзување на писателите ширум светот но и заради фактот дека истиот не е реновиран уште од  неговата изградбата.Многу наскоро, Мостот на поезијата со нов изглед“, информираат од општина Струга. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK