Пон10262020

Последна промена01:37:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Од полноќ нови цени на горивата

Сподели

РКЕ ќе ги каже новите цени на горивата.

Регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. РКЕ ја утврдува новата цена на горивата врз основа на цената нанафтените деривати на светските пазари и курсот на денарот во однос на доларот во изминатите седум дена. При последната промена минатата недела, бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел (Д-Е V) поевтини за половина денар, Еуросупер БС-98 за денар, а Екстра лесното масло за домаќинство 1,5 денари. Новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 65,50 денари, а 67,50 денари на Еуросупер БС-98. Литар дизел се продава за 57,50 денари, е екстра лесното масло за домаќинство по 46 денари за литар. Цената на маузтот М-1 НЦ се намали за 2,028 денари и килограм од тој енергенс чини 32,894 денари.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK