Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Петмина вработени во МВР позитивни на Ковид 19

Сподели

Заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на својот фејсбук профил објави дека во Министерството за внатрешни работи има петмина вработени со потврди резултати дека се позитивни на коронавирусот.

Тој додава дека постои можна опасност и во полициската станица „Петровец“ и повикува вработените во МВР да ја зголемат грижата со оваа ситуација.

„Вирусот Ковид-19 почна да го погодува Министерството за внатрешни работи Потврдено е дека имаме петмина вработени во полицијата, а во полициската станица "Петровец" постои можна опасност!
Ги повикуваме вработените во полицијата да ја зголемат грижата за време на справувањето со создадената ситуација“, напиша Нухиу на својот фејсбук профил.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK