Пет07032020

Последна промена02:48:19 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

ФОТО: Нов знак пред катедралната црква Света Софија

Сподели

Деновив на вратата од катедралната Света Софија во Охрид, ремек дело на средновековната уметност,  мтрополија постави нов знак .

Знак за забрана за вршење физиолошки потреби. 

Поради ниската свест на поединци МЦП е принудена да поставува вакви срамни знаци пред главните културно историски и туристички споменици во градот. 

 

ФОТО Петар Боев 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK