Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Нови 30 случаи на корона вирус во земјава

Сподели

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19.

Вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица.
По градови: Скопје-12, Куманово – 8, Прилеп – 9 и Крива Паланка-1.
Во изминатото деноноќие направени се 342 теста, а вкупно досега 4.117 тестирања на Ковид-19.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK