Пон08032020

Последна промена02:18:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Во Охрид 9, во Струга 3 новозаболени од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 93 - Куманово 7 - Штип 3 - Прилеп 4 - Тетово 12 - Струга 3 - Битола 1 - Охрид 9 - Гостивар 3 - Кочани 1 - Кичево 8 - Ресен 5 - Неготино 1 Починати се 9 лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 30 оздравени пациенти. - Скопје 21 - Штип 3 - Прилеп 2 - Тетово 3 - Битола 1 Досега во земјата се направени вкупно 57.895 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5906, бројката на оздравени пациенти е 2236, на починати е 277, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3393.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK