Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

144 нови случаи на корона, во Охрид два

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 144 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 27 -Куманово 11 -Дебар 3 -Штип 5 -Прилеп 13 -Тетово 13 -Велес 4 -Битола 5 -Охрид 2 -Кавадарци 1 -Гостивар 8 -Гевгелија 2 -Струмица 15 -Крива Паланка 1 -Радовиш 8 -Крушево 2 -Кочани 13 -Македонски Брод 1 -Берово 2 -Виница 1 -Делчево 3 -Кичево 2 -Ресен 2 Починати се 8 лица, еден пациент од Куманово (48г), еден од Штип (65г), двајца пациенти од Прилеп (62 и 83г), еден од Тетово (69г), еден од Струмица (39г), еден од Виница (63г) и еден пациент од Кичево (56г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 97 оздравени пациенти од: -Скопје 22 -Куманово 33 -Штип 2 -Прилеп 7 -Тетово 2 -Струга 1 -Битола 4 -Гостивар 1 -Гевгелија 1 -Струмица 1 -Крива Паланка 3 -Радовиш 1 -Крушево 1 -Кочани 4 -Македонски Брод 1 -Берово 2 -Виница 1 -Делчево 5 -Свети Николе 2 -Кичево 3 Досега во земјата се направени вкупно 172.700 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16417, бројката на оздравени пациенти е 13732, на починати е 683, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2002.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK