Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Стружани фатени со марихуана

Сподели

 

Двајца стружани фатени со марихуана.

 

На 19.09.2020 год.ина во 01.00 часот, полициски службеници од ОВР Кичево, од слобода ги лишија Н.Д..(34) и Ј.Т.(23), двајцата од Струга. При извршен преглед на патничко возило „Мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај Ј.Т. пронајдоа и одзедоа марихуана и бела прашкаста материја, а кај Н.Д. била пронајдена и одземена банкнота со остатоци од бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK