Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Уште еден стружанец почина од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1397 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19.

 

Во: - Скопје 47 - Куманово 18 - Штип 3 - Прилеп 7 - Тетово 15 - Струга 3 - Велес 3 - Битола 3 - Охрид 1 - Кавадарци 2 - Гостивар 3 - Гевгелија 4 - Струмица 4 - Крива Паланка 2 - Радовиш 4 - Крушево 1 - Кочани 5 - Пробиштип 2 - Македонски Брод 1 - Берово 3 - Делчево 2 - Свети Николе 3 - Кичево 2 - Ресен 2 Починати се 6 лица, тројца пациенти од Скопје (84, 73 и 74г), двајца од Тетово (68 и 55г) и еден пациент од Струга (62г). Сите пациенти се починати во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 60 оздравени пациенти од: - Скопје 25 - Куманово 9 - Штип 3 - Прилеп 2 - Струга 3 - Охрид 2 - Кавадарци 2 - Крива Паланка 1 - Кочани 6 - Пехчево 3 - Берово 1 - Делчево 1 - Кичево 2 Досега во земјата се направени вкупно 174.097 тестирања на ковид-19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16557, бројката на оздравени пациенти е 13792, на починати е 689, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2076.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK