Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Уште еден стружанец ја загуби битката со вирусот

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 45 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 7 -Тетово 6 -Струга 3 -Битола 2 -Охрид 3 -Гостивар 1 -Струмица 7 -Крива Паланка 2 -Кочани 3 -Македонски Брод 1 -Виница 1 -Кичево 2 Починати се 5 лица, пациент од Тетово (53г), од Гостивар (60г), од Прилеп (57г), од Струга (60г) и еден пациент од Битола (60г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 135 оздравени пациенти од: -Скопје 42 -Куманово 17 -Штип 7 -Прилеп 16 -Тетово 10 -Велес 1 -Битола 2 -Охрид 4 -Гостивар 10 -Гевгелија 4 -Крива Паланка 5 -Радовиш 2 -Кочани 4 -Пробиштип 2 -Пехчево 2 -Кратово 1 -Свети Николе 2 -Кичево 3 -Ресен 1 Досега во земјата се направени вкупно 177.635 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16867, бројката на оздравени пациенти е 14084, на починати е 705, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2078.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK