Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Опожарено возило на ресенчанец во Охрид

Сподели

Во Охрид запалено возило на ресенчанец. 

 


На 25.09.2020 година во 04,15 часот во СВР Охрид, пријавен е пожар во патнички автомобил „Фолксваген Пасат“ со охридски регистарски ознаки, паркиран на улицата „Кузман Јосифоски Питу“ во Охрид, сопственост на П.Т.(52) од Ресен. Пожарот, во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната против пожарна единица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK