Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Охридската болница се прости од Дијана Димоска

Сподели

Охридската болница се прости од медицинската сестра Дијана Димоска, која пред три дена почина од корона.

Денес  точно напладне возилата за брза помош на Здравствен дом и возилата од Општа болница од Охрид заедно со свирење и ротација на светло  и оддадоја  последна почит на прерано починатата медицинска сестра Дијана Димоска и на сите жртви на опасниот корона вирус Ковид -19. Димоска имаше само 49 години и беше работно ангажирана во Интерно одделение на болницата во Охрид и ја загуби последната битка со Ковид – 19. Дијана завчера беше погребана на Градските гробишта во Охрид.

 

❗️ЗАПОМНЕТЕ ❗️: Неколку едноставни поуки за неширење на вирусот Ковид-19

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK