Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Радолиштанец извршил разбојништво на бензиска

Сподели

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „разбојништво“ и „попречување на правдата“, ОВР Струга поднесе кивична пријава против М.М.(34) од струшкото село Радолишта.

Тој, на 16.08.2020 година, на вработен во бензиска пумпа во близина на струшкото село Теферич, му упатил сериозни закани по неговиот живот, му барал пари и од продажно место одзел поголема количина цигари и избегал.Пријавениот, потоа се обидел да влијае врз 22 годишен жител на Радолишта, сведок на настанот, да не ја кажува вистината и да даде лажен исказ за стореното разбојништво а потоа физички го нападнал, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски 

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK