Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Лабуништани се тепале во верски објект

Сподели

Лабуништани се тепале во верски објект. 

 

 На 29.09.2020 година околу 20 часот, во верски објект во струшкото село Лабуништа, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Е.Н. и А.Ф. врз А.С.(70), сите од истото село. ОВР Струга работи на целосно расчистување на настанот по што ќе поднесе соодветна пријава.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK