Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Во Охрид 16 нови случаи на корона

Сподели

воВо последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19.

Во: - Скопје 200 - Куманово 21 - Дебар 1 - Штип 17 - Прилеп 13 - Тетово 27 - Велес 7 - Битола 18 - Охрид 16 - Кавадарци 9 - Гостивар 2 - Гевгелија 10 - Струмица 30 - Крива Паланка 6 - Радовиш 6 - Кочани 15 - Пробиштип 1 - Пехчево 3 - Берово 2 - Валандово 3 - Виница 3 - Делчево 5 - Кратово 1 - Свети Николе 3 - Кичево 9 - Ресен 5 - Неготино 5 Во болнички услови починати се 6 лица, тројца пациенти од Скопје (75, 89 и 68г), од Крива Паланка (62г), Струмица (64г) и пациент од Штип (78г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 191 оздравени пациенти од: -Скопје 85 -Куманово 12 -Дебар 1 -Штип 9 -Прилеп 7 -Тетово 10 -Битола 4 -Кавадарци 7 -Гостивар 5 -Гевгелија 4 -Крива Паланка 1 -Радовиш 5 -Кочани 21 -Пробиштип 1 -Берово 6 -Виница 2 -Делчево 1 -Свети Николе 5 -Кичево 2 -Ресен 2 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 216.541 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 22607, бројката на оздравени пациенти е 16949, на починати е 821, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4837.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK