Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Кривична за охриѓанец, фатен со марихуана во такси

Сподели

Кривична за охриѓанец, фатен со амрихуана во такси.

 

Поради постоење на основи на сомнение за сторено казнено дело „ неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н.(20) од Охрид. Кај него, при извршен преглед во такси патничко возило во кое бил со И.М.(38) од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа кеса со марихуана.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK