Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин

Сподели

Жител на Мислешево фатен со пет паковки кокаин.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против К.М.(38) од струшкото село Мислешево, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ннеовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Кај него, при преглед извршен на 11.02.2020 година на улицата .„Пролетерски Бригади“ во Струга, полициските службеници пронајдоа и одзедоа пет  паковки со кокаин.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK