Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Утре централна прослава - 1000 години Бигорски манастир

Сподели

Утре  недела, 18 октомври, ќе биде одржана главната и централна прослава на големиот јубилеј 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир.

 

Централната прослава в недела ќе почне во 9:00 часот со Божествена архијерејска литургија, со која ќе чиноначалствува Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, во сослужение со своите собраќа од Светиот Синод на МПЦ-ОА. По завршувањео на литургијата, со пригодно слово кон присутните, освен архиепископот г. г. Стефан, ќе се обрати и покровителот на прославата, претседателот на државата Стево Пендаровски.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK