Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Лабуништанка нападната во Велешта, велештанка нападната од куче во Струга

Сподели

Настаните се случиле синоќа.

Синоќа во 20.30 часот во полициската станица во Струга, Л.Ж. (38) од селото Велешта пријавила дека на улица „Маршал Тито“ во Струга била нападната од куче скитник. Истата вечер, во 21.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека на бензиска пумпа во струшкото село Велешта, О.М.(24) од селото Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз С.Б.(19) од истото село. Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK