Вто12012020

Последна промена11:49:14 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Десет починати од корона, еден од струшко

Сподели

Министерството за здравство денеска информира дека во последните 24 часа од корона вирус се починати десет лица од кој двајца пациенти од Скопје (60 и 66г), еден од Куманово (64г), двајца пациенти од Прилеп (57 и 87г) двајца од Тетово (75 и 53г), еден од Струга (55г), еден од Струмица (83г) и еден пациент од Крива Паланка (80г).

Од таму велат дека, од нив еден пациент е починат вонболнички услови, додека останатите 9 се починати во болница. Инаку, во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK