Сре01272021

Последна промена05:17:29 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Полицијата уапси крадец кој извршил шест кражби

Сподели

Полицијата уапси крадец кој извршил повеќе кражби.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторени четири казнени дела „тешка кражба“ и пет дела „тешка кражба во обид“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.Н.(33) од Охрид. Тој, тешките кражби ги извршил во периодот септември-октомври 2020 година, насилно влегувајќи во куќи во Охрид. Притоа, одземал златен накит, мобилни телефони и други вредни предмети, со што, се стекнал со противправна имотна корист од околу 200.000,оо денари.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK