Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Се тепале четворица Велгоштани

Сподели

Се степале четворица Велгоштани.

 

На 25.10.2020 година околу 15 часот, на улицата „Воденичарска“ во охридското село Велгошти, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.Р.(54) и И.Р.(48), од една, и Т..Р.(48) и П.Р.(30), од друга страна. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодвтна пријава.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK