Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Се чисти снегот во Охрид

Сподели

Екипите на ЈП "Охридски Комуналец" на терен.

Се преземаат интензивни активност за расчистување на снегот од коловозите, тротоарите, пешачките патеки и останатите јавни површини во градот. Целта е поголема безбедност на пешаците и учесниците во сообраќајот. Ставена е на располагање целокупната механизација како и моторните чистачи за снег со дувалка, кои минатата година ги набави Општина Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK