Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Продолжено работното време на угостителите

Сподели

Од наредниот четврток угостителските објекти наместо до 18:00 ќе работат до 21 часот.

Министерот за здравство изјави дека Комисијата за заразни болести ќе го разгледа барањето на угостителите од 21 јануари да имаат работно време до 23 часот, но тоа ќе зависи од проценката на ситуацијата со вирусот деновиве, рече Филипче.

-Од 21 месецов ќе се врати работното време на угостителските објекти до 21:00 часот, а сите останати мерки остануваат во сила. Согласно со проценката на ситуацијата во текот на деновите до 21 јануари евентуално може да се разгледа барањето на угостителите за работа до 23:00 часот, изјави Венко Филипче, минситер за здравство.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK