Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Жител на Радожда нападнал вевчанец

Сподели

Жител на Радожда нападнал вевчанец.

 

На 19.01.2021 година околу 18 часот, И.С. (34) од струшкото село Радожда, го нарушил јавниот ред и мир во Вевчани, со карање, агресивно однесување и закани упатени кон Д.Л.(57) во неговиот  дом во Вевчани. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK