Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Жител на Ложани со нож се заканувал на стружанец

Сподели

Жител на Ложани со нож се заканувал на стружанец.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Д.Ј.(43) од струшкото село Ложани, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Тој, на 11.01.2021 година, во струшкото село Радожда, држејќи остар предмет, започнал вербална расправија со закани кон Н.В.(32) од Струга, кој во селото извршувал градежни работи, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK