Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Двајца охриѓани ширеле омраза на ФБ

Сподели

Двајцата се товарат за ширење расиситички и ксенофобичен материјал преку компјутерски систем.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.М.(46) и Н.С.(48), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ширење расиситички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.
- На 15.12.2020 година, пријавените на социјалната мрежа „Фејсбук“, напишале коментари со кои поттикнувале омраза, дискриминација и насилство према група граѓани со што, ја загрозиле нивната безбедност и предизвикале чувство на страв, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK