Сре12012021

Последна промена09:48:53 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

93 годишна жена излета со автомобил кај Свиништа

Сподели

93 годишна жена од Стар Дојран излета со автомобил кај Свиништа.

На 09.09.2021 во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, на влезот за селото Свиништа, патничко моторно возило „опел“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.И.Ч.(93) од Стар Дојран, излетало од коловозот. Во незгодата Д.И.Ч. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. На местото на настанот, увид изврши увидна екипа од СВР Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK