Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Казнети шест возачи, кои возеле под дејство на алкохол

Сподели

Шест возачи казнети за возење под дејство на алкохол.

На 22/23.10.2021 година од 22 до 04 часот, при извршени сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници регистрирале и санкционирале 06 возачи кои управувале моторно возило под дејство на алкохол (Охрид-01, Струга-01, Дебар-04), информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK